Ochrona słuchu

Niewątpliwie jednym z najważniejszych narządów w naszym organizmie, pozwalających na odbieranie bodźców zewnętrznych jest narząd słuchu. Pracownik wystawiony na działanie uciążliwego hałasu narażony jest na uszkodzenie lub całkowitą utratę zdolności słyszenia - dlatego tak bardzo ważna jest odpowiednia i aktywna ochrona słuchu przed hałasem w pracy.

Skutki oddziaływania uciążliwego hałasu na nasz organizm mogą być poważne. Praca w hałasie wiąże się ze zmęczeniem i obniżoną koncentracją. Takie objawy utrudniają wykonywanie swoich zadań i zwiększają ryzyko wypadku. Ochrona słuchu zapobiega jego uszkodzeniu lub nawet utracie. Zgodnie z zasadami BHP, narażenie na hałas w miejscu pracy wymaga zastosowania środków ochrony indywidualnej słuchu, takich jak nauszniki lub zatyczki przeciwhałasowe.

Czym jest aktywna ochrona słuchu?

Środki ochrony słuchu są niezbędne wszędzie tam, gdzie panuje uciążliwy hałas, jednak komfort ich stosowania nie zawsze jest odpowiedni. Utrudniają komunikację z innymi i odseparowują od wszelkich bodźców słuchowych, co może stanowić pewną przeszkodę w pracy. Rozwiązaniem jest aktywna ochrona słuchu. Są to posiadające wbudowany układ elektroniczny nauszniki, uzupełnione o mikrofon i słuchawkę. Dzięki innowacyjnej technologii, dźwięki są nadal słyszalne, lecz w bezpiecznym dla słuchu natężeniu. Wzmocnienie odbioru mieszczących się w zakresie częstotliwości ludzkiej mowy dźwięków czyni komunikację prostszą. To doskonała nie tylko do pracy, ale też na strzelnicę ochrona słuchu. Peltor oferuje różnego typu ochronniki aktywne, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas pobytu w hałaśliwym miejscu. Sklep Świat BHP posiada w swoim asortymencie liczne modele tego producenta, wyróżniające się nieprzeciętną jakością wykonania i niezawodnością.

Ochrona słuchu w pracy – duży wybór nauszników i wkładek przeciwhałasowych

Wśród licznych środków ochrony indywidualnej w miejscu pracy niezbędna jest także skuteczna ochrona słuchu. BHP to zbiór przepisów, dotyczących m.in. natężenia hałasu, wymagającego zastosowania nauszników lub wkładek przeciwhałasowych. Wynosi ono powyżej 85 decybeli. W takim hałasie nie można swobodnie rozmawiać. Wpływa on także negatywnie na narząd słuchu, prowadząc do jego uszkodzenia. Może stać się również przyczyną chorób układu krwionośnego i nerwowego. Ochrona słuchu przed hałasem eliminuje zagrożenie i zapewnia komfort w miejscu pracy. W ofercie sklepu Świat BHP dostępne są zarówno nauszniki przeciwhałasowe, jak i szczelnie zamykające kanał słuchowy wkładki. Oferujemy wyłącznie funkcjonalne, wysokiej jakości produkty, wykonane z trwałych i niezawodnych materiałów.

Proponujemy Państwu nauszniki ochronne przeciwhałasowe lub wkładki ochronne, które doskonale sprawdzają się przy tego typu zagrożeniach. Szeroki wybór produktów, pozwala na dopasowanie nauszników według poziomu tłumienia hałasu od bardzo niskich częstotliwości do wysokich. Oferujemy także ochronniki słuchu z radiotelefonem, pozwalające na swobodną komunikację przy natężeniu bardzo dużego hałasu

Świat BHP / ul. Fordońska 239 / 85-752 Bydgoszcz / tel. 52 347-19-29
F