Instrukcje BHP

Dlaczego stanowiskowe instrukcje BHP są tak ważne? By uświadomić sobie ich znaczenie, wystarczy zadać kolejne pytania: czy wiesz, jak należy obsługiwać wózek widłowy w zgodzie z zasadami BHP? Jesteś w stanie powiedzieć, jakie środki ostrożności należy podjąć, by nie dopuścić do pożaru? Wiele osób nie zna odpowiedzi na te pytania. Właśnie dlatego instrukcje BHP powinny znaleźć się na każdym stanowisku pracy.

Zgodnie z prawem pracodawca musi poinformować pracowników o zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, a znormalizowane instrukcje BHP są niezbędnym elementem tego informacyjnego obowiązku. Przepisy nie określają precyzyjnie miejsca, w którym instrukcje stanowiskowe lub przeciwpożarowe powinny się znaleźć. Zalecamy jednak zdroworozsądkowe i rzetelne podejście do tej kwestii. Umieść instrukcje BHP w taki sposób, by były one zawsze dobrze widoczne i łatwo dostępne dla wszystkich osób, które powinny się do nich stosować.

Obowiązkowe instrukcje stanowiskowe BHP

Nasz sklep zadbał o to, byś mógł znaleźć niezbędne instrukcje stanowiskowe oraz BHP w jednym miejscu. Staramy się także, by ich ceny nie były zbyt wygórowane i pozwalały na realizowanie obowiązku informacyjnego bez ponoszenie wysokich kosztów.

W tej kategorii zamówisz instrukcje stanowiskowe dotyczące obsługi wózka widłowego (sztaplarki), które określają m.in. podstawowe czynności pracownika przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy oraz czynności zakazane osobie obsługującej wózek. Natomiast ogólna instrukcja przeciwpożarowa uświadamia pracodawców, zarządców budynków oraz wszystkich użytkowników takich obiektów, jak należy postępować, by minimalizować zagrożenie pożarowe.

Taka instrukcja BHP, podobnie jak informacje dotyczące obsługi apteczki i postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy, powinna znaleźć się nie tylko w zakładach pracy, ale również w placówkach instytucji i budynkach użyteczności publicznej.

Jeżeli szukasz instrukcji lub znaków, których nie ma w naszej ofercie, skontaktuj się z nami – z przyjemnością przygotujemy odpowiedni produkt.

instrukcja BHP do wózka widłowego
Instrukcja BHP przeciwpożarowa z PCV
instrukcja obsługi apteczki
Świat BHP / ul. Fordońska 239 / 85-752 Bydgoszcz / tel. 52 347-19-29
F