Rękawice ESD (antystatyczne)

Rękawice ochronne antystatyczne ESD są wykorzystywane przy pracach montażowych, pracy w przemyśle elektronicznym a także w strefach zagrożonych wybuchem. Wykonane są z odpowiednich materiałów, które chronią przed powstawaniem ładunków elektrostatycznych i wyładowaniom.

Rękawice antyelektrostatyczne – gdzie znajdują zastosowanie?

Praca w niektórych zawodach lub miejscach może wiązać się z realnym zagrożeniem dla zdrowia, a często nawet życia. W takich branżach pracodawcy zdają sobie z tego sprawę i ich obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Jest to przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wyposażenia w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, które będą zabezpieczać, chociażby skórę.

Jednym z takich elementów są między innymi rękawice antystatyczne, które znajdą zastosowanie między innymi w takich branżach jak elektronika czy elektryka. Stosuje się je w środowisku pracy zagrożonym wybuchem, a także w przemyśle elektronicznym, gdzie dochodzi do częstego kontaktu z prądem. To właśnie w takich zakładach pracy i profesjach niezbędne będą rękawice antyelektrostatyczne, które skutecznie chronią przed powstawaniem ładunków elektrycznych, a tym samym zapewniają bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Rękawice ESD w naszym sklepie

Świat BHP oferuje szeroki wybór rękawic antystatycznych, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą być z powodzeniem używane w różnych miejscach pracy. Wszystkie nasze produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które uniemożliwiają chronią przed wyładowaniami. Cena takich rękawic zależy przede wszystkim od ich modelu oraz zastosowania, jednak jest to produkt, na którym nie warto oszczędzać.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą i zakupu rękawic ESD do swojej firmy!

 

Świat BHP / ul. Fordońska 239 / 85-752 Bydgoszcz / tel. 52 347-19-29
F