Rękawice chemiczne

Codzienna praca w laboratorium chemicznym lub przemyśle, gdzie następuje kontakt z niebezpiecznymi substancjami, może być szkodliwa dla zdrowia pracowników. Właśnie dlatego obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie profesjonalnego wyposażenia, które skutecznie ochroni narażone części ciała. Najczęściej są to dłonie, które mogą mieć kontakt ze żrącymi lub toksycznymi preparatami. W takich zakładach pracy najlepsze będą rękawice kwasoochronne, które gwarantują skuteczną ochronę dłoni oraz rąk, nawet w przypadku bezpośredniego kontaktu z groźną substancją.

Rękawice chemiczne i kwasochronne wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, mechanicznym lub metalurgicznym. Doskonale sprawdzą się również w gospodarstwie domowym do wykonywania prac porządkowych, z użyciem groźnych dla skóry dłoni preparatów chemicznych.

Rękawice laboratoryjne w naszej ofercie

Sklep Świat BHP posiada szeroki wybór rękawic chemicznych, które mogą być wykorzystywane w różnorodny sposób. Proponujemy rękawice chroniące przed czynnikami chemicznymi, które można wykorzystywać  w laboratoriach, ale też rękawice do codziennych prac porządkowych. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem ofertowym.

Świat BHP / ul. Fordońska 239 / 85-752 Bydgoszcz / tel. 52 347-19-29
F