Osłony i przyłbice

Gdy okulary i gogle BHP to za mało, czas sięgnąć po kompletne, wyspecjalizowane osłony twarzy takie jak przyłbice spawalnicze czy osłony przeciwodpryskowe. W tej kategorii mogą Państwo zamówić wymagające osłony twarzy zgodne m.in. z takimi normami BHP, jak EN 166, EN 169, EN 175, EN 177, EN 379 oraz EN 1731.

Proponujemy przyłbice ochronne oraz osłony twarzy w przystępnych cenach. Do prostej ochrony fizycznej przed odpryskami polecamy model OTY, którego główną część stanowi szybka przeciwodpryskowa z poliwęglanu. Osłony twarzy OTY są w stanie uchronić pracownika przed odpryskami ciał stałych uderzających z prędkością do 120 m/s. Szybkę można wygodnie ustawić w taki sposób, by umożliwiała jak najwygodniejszą pracę i maksymalnie zabezpieczała twarz. W zastosowaniach przemysłowych i nieprzemysłowych sprawdzą się także osłony twarzy PICO 2, wyposażone w siatkę oraz solidną ochronę czoła.

Profesjonalne osłony twarzy, przyłbice i tarcze spawalnicze

W tej kategorii umieściliśmy także osłony twarzy przeciwodpryskowe pozbawione części ochraniającej czoło. Model OL 10 jest bardzo lekki i znakomicie sprawdza się jako zabezpieczenie przed odpryskami, ale również rozbryzgami żrących cieczy. Poliwęglanowa szybka o grubości 1 mm skutecznie zatrzyma cząstki stałe o średniej energii uderzenia (do 120 m/s).

Polecamy także nasze specjalistyczne osłony twarzy do spawania. Ich cena jest oczywiście wyższa – trzeba jednak pamiętać, że przyłbice ochronne to zaawansowane urządzenia, które aktywnie zabezpieczą głowę i wzrok przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym promieniowaniem. Osłony twarzy, takie jak Speedglas 9100x, pozwalają na wygodne spawanie łukiem elektrycznym, stosowanie metod TIG, mikroplazmowej oraz gazowej. Tego typu przyłbice ochronne filtrują promieniowanie UV oraz IR, a za wykrywanie łuku spawalniczego odpowiada aż pięć sensorów.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem są także osłony twarzy Bolle Fusion+. To przyłbice spawalnicze, które przyciągają wzrok dynamiczną linią. Jednak to nie ich design jest najważniejszy, ale zaimplementowane rozwiązania technologiczne. W atrakcyjnej cenie osłony twarzy tego typu oferują cienkie i szybkie filtry współpracujące z niezależnymi czujnikami o czasie reakcji 0,10 ms, gwarantując maksymalny poziom ochrony.


 

Przyłbica spawalnicza BOLLE FUSION+
Osłona twarzy PICO 2
Osłona twarzy OTY
Tarcza spawalnicza OTW – HAND
Świat BHP / ul. Fordońska 239 / 85-752 Bydgoszcz / tel. 52 347-19-29
F